Ve středu 24.6. se uskutečnil druhý ročník akce #TECHnokrati. Tato akce má za cíl seznámit budoucí a potencionální studenty FIT a FEL ČVUT s prvním ročníkem studia a pomoci jim s adaptací na vysokoškolský způsob studia a života. Naším cílem není nahradit dny otevřených dvěří, ale ukázat studium z pohledu studentů a dát účastníkům možnost poznat nástrahy studia a života na vysoké škole ještě před nástupem.

Program začal v 10 hodin a v první části proběhly obecné přednášky například o ČVUT, průběhu studia a Studentské Unii ČVUT. Dále následovala přednáška zástupce SÚZ o ubytování a menzách, po které měli účastníci možnost ochutnat oběd menze.

Po obědě jsme společne se současnými studenty vyrazili do Dejvického kampusu a prošli jsme nejdůležitějšími budovami, např. FEL, FIT, Technickou knihovnu, menzu Studentský dům a nejbližší koleje. Pro zájemce byl připraven workshop o BASHi a Linuxu.

V odpolední části následovaly prednášky o první ročníku na ČVUT FIT a FEL, při kterých současní prváci radili jak zvládnout studium.

Prezentace ke stažení: matematika, první ročník na FITu, struktura ČVUT.

Děkujeme všem účastníkům i organizátorům a těšíme se na další ročník.